Apie mus

Tiesiog seniai seniai, dar praeitame amžiuje 1987 m. pavasarį įvyko visai nepaprastas tiems laikams dalykas. Ogi keturi draugai – dvi šeimos- gavo nuostabų tiems laikams kvietimą iš kito savo draugo – aplankyti jį tuometinėje DDR , atliekantį mokslinę stažuotę Dresdeno universitete.

Aišku kvietimas buvo audringai priimtas ir tų metų pavasarį sėkmingai įvykdytas. Bičiulis iš Dresdeno jau buvo pasikaustęs kaip pigiau keliauti tuomet. Įsigijome čia geležinkelio bilietą iš SSRS įmonės „Sovetskije železnije dorogi“ maršrutu: Vilnius- Berlynas-Drezdenas – Freibergas- Karl-Marks-Stadtas (Dabar Chemnitcas)-Gera-Erfurtas- Eisenachas ir gal dar kur, bet jau sunku ir beatsiminti… galiojantį bet kuriuo tų metų laiku.

Tą bilietą vokiečių kontrolieriai net nežiūrėdavo – tik mostelėdavo ranka suprask – važiuokit sau, nes jis iš tolo skyrėsi nuo vokiškų bilietų.

Taigi toji draugų kompanija tų metų birželio mėnesį dvi savaites kapitaliai išnaršė DDR teritorijos įžymybes. Beveik mums visiems toks laisvas keliavimas po užsienio šalį (t.y. be turistų grupės ir čekistų kontrolės) buvo tiesiog labai smagus. Ir ateityje panašūs keliavimai buvo kartojami.

Ši draugų grupė bedraugaudama plėtėsi iki 10 narių – t.y. penkių šeimų ir 2004 m. įsteigė asociaciją PaBe2JaMa. Ši organizacija gyvavo iki 2004m. kol išaugo į didesnį junginį. 2004 m. rugsėjo mėn. Organizacijos nariai pasodino ąžuoliuką ir pavadino jį „Draugų medis“. Organizacija įtraukė ir daugiau narių iš bendrų draugų ir to pasėkoje 2006m. balandžio mėn. 05d. buvo įregistruota Viešoji įmonė „Gerumo ąžuolas“.